таг: доведе

Матеј Цветановски, ново засилување за Академија Пандев?

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев е на чекор да доведе големо засилување за офанзивниот дел од тимот. Нов...

Шкендија го претстави петтото зимско засилување

0
Македонскиот прволигаш Шкендија доведе уште едно квалитетно засилување за вториот дел од сезоната. Тетовскиот тим предмалку го...

Челси после Мудрик, тргнува и по тандемот на Брајтон

0
Челси го доведе Михаило Мудрик во трансфер вреден 100 милиони евра, но веднаш се насочува кон други...

Милан и Зијеч пред потпис, платата е последната пречка

0
Милан не се откажува од идејата да го доведе крилниот напаѓач на Челси, Хаким Зијеч. „Росонерите“ го...

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

АСЕАН: Ситуацијата во Тајван може да доведе до отворен конфликт

0
Ситуацијата во Тајван може да доведе погрешни пресметки, сериозна конфронтација, отворени конфликти и непредвидливи последици...

Средбата Лавров – Кулеба во Турција без големи резултати

0
Турскиот обид за изнаоѓање дипломатско решение, што ќе доведе до прекин на огнот во Украина, не даде резултат. Министрите Лавров и...

Феникс 2010 се засили со уште еден американски кошаркар

0
Екипата на Феникс 2010 успеа да доведе уште едно ново име во своите редови, па така откако вчера објави дека го обезбедила Ерик...

Нов снежен бран во САД , откажани стотици летови

0
Во САД пристигна нов леден бран, што доведе до откажување на стотици комерцијални летови. ...

Коронавирусот произведе милиони тони пластичен отпад

0
Пандемијата на коронавирус доведе до значително зголемување на количината на пластичен отпад ширум светот, пренесува агенцијата ДПА. Според една проценка, околу 8,4...