fbpx

таг: доведе

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

АСЕАН: Ситуацијата во Тајван може да доведе до отворен конфликт

0
Ситуацијата во Тајван може да доведе погрешни пресметки, сериозна конфронтација, отворени конфликти и непредвидливи последици...

Средбата Лавров – Кулеба во Турција без големи резултати

0
Турскиот обид за изнаоѓање дипломатско решение, што ќе доведе до прекин на огнот во Украина, не даде резултат. Министрите Лавров и...

Феникс 2010 се засили со уште еден американски кошаркар

0
Екипата на Феникс 2010 успеа да доведе уште едно ново име во своите редови, па така откако вчера објави дека го обезбедила Ерик...

Нов снежен бран во САД , откажани стотици летови

0
Во САД пристигна нов леден бран, што доведе до откажување на стотици комерцијални летови. ...

Коронавирусот произведе милиони тони пластичен отпад

0
Пандемијата на коронавирус доведе до значително зголемување на количината на пластичен отпад ширум светот, пренесува агенцијата ДПА. Според една проценка, околу 8,4...

Англија и Полска убедливи, Србија се провлече против Луксембург

0
Триумфот на гостувањето кај Андора ја доведе Англија на чекор од директен пласман на Светското првенство во Катар, нешто што и дефинитивно се...

Косово – Во Дечани вонредна состојба поради масовно труење со вода,...

0
Труењето на стотици жители во Дечани, Косово, доведе до прогласување на вонредна состојба. Официјалните сомневања за причините...

Милан најде три одлични засилувања на едно место, но се очекува...

0
Милан има намера да доведе неколку добри играчи и во моментов разговара со Челзи. „Росонерите“ се близу до договор за доаѓањето...

Прелчец ново засилување за Работнички

0
Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец кој потпиша договор на 18 месеци и доаѓа од редовите на Борец.Прелчец ќе ја...