таг: дисциплината

Најголемата грешка е викањето: Терапевт објасни како да воспитувате чувствителни деца

0
Дисциплината е важен елемент во воспитувањето на децата. Сепак, не е невообичаено родителите на чувствителни деца да се борат со соодветна дисциплина, особено...

ЗОИ: Сара Хектор победничка во женскиот велеслалом

0
Швеѓанката Сара Хектор го освои златниот медал во дисциплината велеслалом на Зимските олимписки игриво Пекинг. Хектор до триумфот дојде со вкупен резултат 1:55.69...