таг: Директорот

Шефот на ЦИА: Следните шест месеци ќе бидат „критични“ за Украина

0
Директорот на ЦИА Вилијам Брнс изјави дека разузнавачката агенција проценува оти следните шест месеци ќе бидат „критични“ за Украина во однос...

„Тајмс“: Патрушев и Бортников го убедиле Путин да ја покрене воената...

0
Секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев и директорот на Федералното безбедносно биро, Александар Бортников, биле најголемите поддржувачи на...

Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

0
Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер го отпушти директорот на Федералната канцеларија за сајбер...

Директорот на БЈБ Тасевски во посета на полицијата на Република Албанија

0
Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, придружуван од високата делегација на Северна Македонија, денеска беше во посета на албанската...

Бабовски: Засилени мерките против африканската свинска чума по потврдениот нов случај...

0
Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), Николче Бабовски соопшти дека се засилени мерките против африканската свинска чума по потврдениот нов случај...

Русија го забрани инстаграм

0
Директорот на Инстаграм Адам Мосери потврди дека одлуката на Русија да ги блокира социјалните мрежи значи дека милиони Руси од понеделник ќе останат...

ПСЖ незадоволен со Леонардо, го бара Фабио Паратичи

0
Сопствениците на ПСЖ стапиле во контакт со директорот на Тотенхем, Фабио Паратичи како можна замена за Леонардо, пренесуваат француските медиуми. Во „Паркот на...

Целата приказна со омикрон ќе биде завршена на 1 март, тврди...

0
Директорот на рускиот Универзитет за медицинска паразитологија, тропски и заразни болести „Сеченов“, Александар Лукашев вели дека омикрон ќе го снема до 1 март....

Петличковски: Треба да размислуваме за укинување на ковид-сертификатите

0
Директорот на Институтот за имунобиологија, д-р Александар Петличковски укажува дека треба да размислуваме кон насока на укинување на ковид-сертификатите. Сега сме...

Директорот на Австралија опен: Ако Ѓоковиќ се појави на турнирот, тогаш...

0
Директорот на Австралија опен Крег Тили соопшти дека тенисерите кои имаат посебни медицински дозволи дека не смеат да се вакцинираат ќе можат да...