fbpx
3 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Директорот

КјурВак ефикасна против јужноафриканските и британските мутации на коронавирусот

0
Директорот на фармацевтската компанија КјурВак, Франц-Вернер Хас, денеска изјави дека прелиминарните тестови врз животни покажале дека кандидатот на компанијата за вакцина против Ковид-19...

Докажано е дека вакцината „Спутник“ создава имунитет најмалку девет месеци

0
Директорот на Рускиот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинзбург, соопшти дека има докази оти вакцината против Ковид-19 „Спутник“ обезбедува имунитет најмалку...

Фаучи: Напролет ќе почне вакцинацијата на тинејџерите, а за децата ќе...

0
Директорот на Американскиот национален институт за алергии и инфективни болести, Ентони Фаучи, изрази надеж дека наскоро ќе бидат објавени податоци кои ќе поддржат...

Полард: Во 2021 година ќе има многу нови мутации на коронавирусот

0
Директорот на групата за вакцини на Универзитетот во Оксфорд, Едру Полард, предупреди дека годинава ќе има многу повеќе мутации на коронавирусот и дека...

САД се враќаат во нормала до есента, предвидува епидемиологот Фаучи

0
Ентони Фаучи, директорот на Националниот институт за алергии и инфективни болести во САД, предупреди дека по празниците може да се дојде до...

Короната нема да биде последна пандемија која ќе го погоди светот:...

0
Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Гебрејесус предупреди дека пандемијата на коронавирусот не е последна пандемија и дека државите треба да вложуваат во...

Гебрејесус: Ова не е последна пандемија

0
Директорот на Светска здравствена организација Тедрос Гебрејесус денеска предупреди дека пандемијата со Ковид-19 не е последна и оти државите треба да вложуваат во...

ФОТО | Погледнете како изгледа ќерката на Саша Поповиќ: Александра не...

0
Ќерката на директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ, никогаш не сакала да се експонира во јавноста, а според коментарите на многумина пораснала во...

Муареми: На добар пат сме да докажеме каде завршиле парите од...

0
Директорот на Финансиската полиција Арафат Муареми вечерва изјави дека се на добар пат да докажат каде завршиле парите од „Еуростандард...

Наумче Мојсовски доби позитивен тест на ковид-19

0
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски преку социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирусот. Поранешниот екс...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
75 %
3.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави