fbpx

таг: „директна

Столтенберг во Мадрид: Русија е директна закана за безбедноста на земјите...

0
Русија претставува „директна закана“ за безбедноста на земјите на НАТО, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг во Мадрид на...