таг: деценија

Нема скоро да летаме до Месечината и на Марс

0
Иако речиси цела деценија се најавува „спектакуларно“ враќање на астронаутите на Месечината, пред се американските, а потоа и оние на другите големи сили...

Глобалното затоплување ќе доведе до ширење на денга треска по целиот...

0
Денга треската оваа деценија ќе стане голема закана во јужна Европа, југот на САД и во делови од Африка затоа што повисоките температури...

По 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

После 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

Позитивната листа на лекови ќе се проширува по повеќе од една...

0
После повеќе од една деценија конечно ќе се прошири позитивната листа на лекови. По многу пробиени рокови формирана е Комисија од стручни лица,...

Позитивната листа на лекови ќе се проширува после повеќе од една...

0
После повеќе од една деценија конечно ќе се прошири позитивната листа на лекови. По многу пробиени рокови формирана е Комисија од стручни лица,...

Во последната деценија за азил аплицирале 207 илјади албански граѓани

0
Во последната деценија, поточно во периодот 2010 – 2020 година, за азил во некоја од земјите на...

ООН алармира на раст на цените на маслото, шеќерот и житарките

0
Според Обединетите нации, глобалните цени на храната последнава деценија растеле најмногу досега на месечно ниво. Расте загриженоста...

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас...

0
Популарниот актер веќе полна деценија е во среќен брак, а неговата сопруга и тој не планираат да станат родители и не ја...

ФОТО | Селма Хајек и во шестата деценија позира во бикини:...

0
И во средината на шестата деценија од својот од животот, мексиканската актерка Селма Хајек има што да им покаже на своите обожаватели....