таг: десет

Десет здруженија формираа Национална алијанса на пациентски организации со цел подобрување...

0
Десет пациентски организации по повод 75. Светски ден на здравјето, денеска во Инфо центарот на Европската унија одржаа основачко собрание каде потпишаа документ...

Десетина пациенти со грип, a тројца од нив со ковид се...

0
Околу десет пациенти со грип се хоспитализирани на Инфективна клиника, а тројца од нив се веќе дијагностицирани со Ковид. Станува збор за иста...

Десетина пациенти со грип, a тројца од нив со ковид се...

0
Околу десет пациенти со грип се хоспитализирани на Инфективна клиника, а тројца од нив се веќе дијагностицирани со Ковид. Станува збор за иста...

(ВИДЕО) Снежна бура ја замрзна Украина, има загинати и повредени

0
Десет лица загинаа, а 23 се повредени, меѓу кои две деца...

Повторно ќе почне да функционира нафтоводот Солун – Скопје, вели директорот...

0
По десет години неактивност, отворен е патот за одново ставање во функција на нафтоводот Солун – Скопје, откако надлежната регулаторна комисија...

(ВИДЕО) Авион во Малезија се урна на автопат, загинаа десет лица

0
Десет лица загинаа откако чартер-авион, при слетување, се урнал на автопат северно од Куала Лумпур. Авионот, во кој се превезувале...

Белгиската полиција заплени четири тони кокаин

0
Белгиската полиција заплени четири тони кокаин во провинцијата Антверпен, а десет лица се уапсени, соопшти...

Победи за Бостон и Денвер, пред паузата за Ол Стар викендот

0
Изминатата ноќ се одиграа десет натпревари во НБА, а победи забележаа најдобрите екипи Бостон и Денвер. Следува шестдневна пауза поради Ол-стар викендот во...

Гејмери поднесоа тужба и не даваат „Мајкрософт“ да ја купи ведиоиграта...

0
Десет гејмери поднесоа тужба до федералниот суд на САД во обид да спречат спојување на „Активижн близард“...

Десет загинати, меѓу кои и пет деца, во пожар во станбен...

0
Десет лица, меѓу кои пет деца, загинаa во пожар кој рано утрово избувнал во станбена зграда во предградие на францускиот град...