fbpx

таг: денешниот

Џонсон: Има реални шанси Русија да ја добие војната

0
Британскиот премиер, Борис Џонсон, во денешниот разговор со новинарите призна дека има реални шанси руските сили да ја добијат војната во...

Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ

0
Советот за надворешни работи на Европската унија на денешниот состанок ќе расправа за најновите случувања...

Џонсон: Путин ќе одговара за злосторствата

0
Британскиот премиер Борис Џонсон го осуди на Твитер денешниот бомбашки напад врз детска болница и...

ФФМ го закажа редовното годишно собрание за 12.март

0
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија(ФФМ) на денешниот состанок го дефинира датумот на кој ќе се одржи редовното годишно собрание. Истиот ќе...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

0
Дефанзивецот на Арсенал, Габриел Магаљес е исклучен на денешниот натпревар од Премиер лигата против Манчестер сити. Бразилецот доби втор црвен картон (втор жолт)...

Лице од минатото ќе ги разбуди емоциите на Бикот, Близнаците не...

0
ОВЕН Денешниот ден ви е многу важен. Добро организирајте се затоа што најлудата ноќ е многу блиску до вашите прсти. Може...

Милевски ќе започне храбро и против Германија, офанзивениот пристап останува

0
Селекторот на Македонија, Благоја Милевски најави дека за денешниот натпревар нема да го менува концептот и ќе продолжи да го имплементира концептот на...

Состанок на Еврогрупата за можноста за воведување дигитално евро

0
Министрите за финансии на Еврогрупата на денешниот состанок во Брисел ќе разговараат за потенцијалните импликации на еврото како дигитална валута за...

ФОТО: Крај на една убава приказна – Пандев го одработи последниот...

0
На денешниот тренинг, пред последниот натпревар на ова ЕУРО за Македонија, со Холандија, владееше одлична атмосфера. Горан Пандев на пресконференцијата, потврди...