fbpx

таг: денеска

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтер ја погоди Јапонија

0
Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на...

САД отстранија пет екстремистички групи од списокот на странски терористички организации

0
– САД денеска отстранија пет екстремистички групи од списокот на странски терористички организации, за кои...

Итен состанок на СЗО поради 100 заболени од мајмунски сипаници

0
Светската здравствена организација денеска ќе одржи итен состанок за да разговара за неодамнешното жариште на мајмунски сипаници, вирусна инфекција почеста во западна и...

И во Германија потврден прв случај на мајмунски сипаници

0
Германија денеска го потврди првиот случај на мајмунски сипаници, а нови случаи на зараза претходно пријавија и Италија, Шпанија, Франција и Велика Британија....

Совет за надворешни работи на ЕУ

0
Советот за надворешни работи на Европската унија денеска во Брисел ќе одржи седница на која...

Министрите за здравство на Г7 ќе расправаат за можните нови пандемии

0
Во рамките на германското претседателство на Г7 денеска во Берлин ќе се одржи состанок на...

Состанок на воените началници на НАТО

0
Денеска во Брисел ќе се одржи состанок на Воениот комитет на НАТО на 30-те началници...

Финскиот парламент денеска гласа за барањето за влез во НАТО

0
Финскиот парламент најверојатно денеска ќе гласа за барањето за приклучување на земјава во НАТО, што...

Британија еднострано ќе го менува договорот за Брегзит околу Северна Ирска

0
Британската влада се очекува денеска да ги претстави планираните закони кои ќе ѝ овозможат на...

Парламентот на Финска ја почнува постапката околу членството на земјата во...

0
Пратениците во парламентот на Финска денеска ќе започнат со обработка на одлуката на владата за...