fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: денеска

Оваа европска земја најави ублажување на рестриктивните мерки

0
Данската Влада денеска најави дека ќе ублажи некои економски ограничувања и ќе дозволи отворање на училиштата од 1 март во некои делови на...

Досега 1.510 медицински лица се вакцинирале против Ковид-19

0
До 10:00 часот денеска вакцини за Ковид-19 примиле 1510 лица, медицински персонал, соопшти на прес-конференција портпаролот на Владата Муамед Хоџа. Министерот за...

Полска: Од денеска заострување на анти-епидемиолошките мерки

0
Полските власти, најверојатно, денеска ќе најават воведување на поостри анти-епидемиолошки мерки, пред се, поради зголемувањето на бројот на новоинфицирани со коронавирус, изјави владиниот...

Сопругата на мексиканскиот наркокартел Ел Чапо останува во притвор

0
Американски федерален судија денеска одлучи сопругата на водачот на мексиканскиот наркокартел, Хоакин Ел Чапо Гузман, да остане привремено во притвор, откако беше уапсена...

Твитер затвори 373 профили за пропаганда

0
Компанијата Твитер денеска соопшти дека затворила 373 профили поврзани со Русија, Ерменија и Иран, бидејќи ги прекршиле правилата на оваа социјална мрежа за...

Грчки авиони испукале ракети кон турски брод

0
Турската Влада денеска ја обвини грчката војска за вознемирување на турски истражувачки брод во Егејското Море и оцени дека Атина мора да одговори...

Граѓаните во Загреб со часови чекаат да бидат вакцинирани против Ковид-19

0
Во Хрватска денеска почна втората фаза од имунизација односно вакцинирање на граѓаните против Ковид-19, но во Загреб граѓаните со часови чекаатр пред пунктот...

Брнабиќ: Ќе ги престигнеме САД по број на вакцинирани

0
Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека со денешната пратка од 46.800 вакцини од компанијата Фајзер, а...

Откако се утврди дека епидемијата стивнува, Нов Зеланд денеска ги отстранува...

0
Нов Зеланд денеска ќе ги отстрани преостанатите ограничувања воведени поради коронавирусот во Окланд, откако беше утврдено дека епидемијата во тој град стивнува. ...

Состанок на Регулаторна, од ноќеска нов ценовник за горивата

0
Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави