fbpx

таг: две

Двајца убиени во престрелка во банка во Канада, шестмина полицајци ранети

0
Канадската полиција убила две лица за време на вчерашната престрелка во банка во Британска Колумбија,...

Руски проектили погодиле преполн трговскиот центар во централна Украина

0
Најмалку две лица загинале, а 20 се повредени, од кои девет потешко, откако руски проектили...

Намалените капацитети во авиотранспортот предизвикаа хаос на аеродромите

0
Откако по две години беа укинати рестриктивните мерки против пандемијата на коронавирус и побарувачката за патување се врати, авиокомпаниите и аеродромите...

Ново масовно пукање во САД: Пред црква убиени три лица

0
Маж со пиштол усмртил две жени на паркинг пред црква во американската сојузна држава Ајова, а потоа извршил самоубивство, додека во...

Силен земјотрес ја погоди Кина, има и жртви

0
Најмалку четири лица загинаа, а две куќи се оштетени во земјотрес што ја погоди југозападна...

Сите знаат дека камилите можат да издржат многу денови без вода...

0
Камилите со две грбови и со една грпка можат да издржат долги студени зими и топли лета во пустината Гоби во Централна Азија,...

ВИДЕО: Две женски кукли – астронаути ќе мерат радијација за време...

0
Две женски кукли, Хелга и Зохар, исполнети со сензори, ќе го мерат количеството на радијација и неговото можно влијание врз астронаутите, особено жените,...

Ја реновирале куќата и пронашле помфрит од Мекдоналдс од 1959 година

0
Роб и Грејси Џонс пронашле две обвивки за хамбургери и полуизеден помфрит во чанта од Мекдоналдс зад ѕидот во бањата. Ладниот помфрит...

Вооружен напад на градинка во Русија, има жртви

0
Три лица, меѓу кои две деца, се убиени при вооружен напад на градинка во областа...

Kлетките на имунолошкиот систем инфицирани со коронавирус може да предизвикаат силно...

0
Две студии открија дека клетките на имунолошкиот систем инфицирани со коронавирус САРС-КоВ-2 може да предизвикаат силен воспалителен одговор што може да предизвика тежок...