таг: два

Хоспитализирани две лица со конго-кримска хеморагична треска во април, две деца...

0
Два случаја на конго-кримска хеморагична треска, а две деца со заразни заушки се регистрирани во април, покажува најновиот извештај на Институтот за јавно...

Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција

0
Два силни земјотреси утрово ја погодија Грција, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). ...

Уште два нови случаи на пертусис во Куманово

0
Уште два нови случаи на пертусис се евидентирани во Куманово, соопштија денеска од Центарот за јавно здравје Куманово. Четиримесечно бебе и шестгодишно дете...

10 години руска агресија: Две години од сеопфатната инвазија на Русија...

0
Оваа недела се поклопуваат два неславни јубилеја: одбележување на втората годишнина од целосната воена агресија на Русија врз Украина и десет години од...

Русите судови изрекуваат апсурдни пресуди на лица означени како екстремисти, само...

0
Два руски суда оваа недела ги изрекоа првите пресуди во врска со она што владата го нарекува „меѓународно ЛГБТ социјално движење“ кое минатата...

Најмалку 24 повредени во судар на два воза во метрото во...

0
Најмалку 24 лица се полесно повредени вчера во Њујорк кога два воза на метрото се судрија и еден од возовите излета од шините....

Велика Британија одобри два нови лекови кои ја третираат причината за...

0
Два нови лекови за Алцхајмерова болест, кои ќе бидат одобрени во Велика Британија, се првите кои ја третираат причината за болеста и треба...

(ВИДЕО) Железничка несреќа во Италија, повеќе повредени

0
Два воза се судрија доцна синоќа во близина на италијанскиот град...

Фон дер Лајен: Договорот меѓу Израел и Хамас го продолжува прозорецот...

0
Го поздравувам постигнатиот договор за продолжување на два дена пауза во непријателствата меѓу...

Рускиот претседател в среда ќе учествува на виртуелната средба на Г-20

0
Рускиот претседател Владимир Путин, кој отсуствуваше од последните два самита на Г-20 во...