fbpx

таг: два

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува голема среќа во текот на...

0
За два дена официјално ни е есента, а според астролозите оваа сезона ќе им донесе среќа на одредени знаци од Зодијакот. Доколку...

Лондон: Се формираат редици граѓани за да ѝ оддадат почит на...

0
Два дена пред пристигнувањето на ковчегот со смртните останки на кралицата Елизабета Втора во Лондон, некои граѓани веќе застанаа во ред...

Ерупција на вулкан во Јапонија, евакуација на жителите на два града

0
Десетици жители се евакуирани од два града на главниот јужен јапонски остров Кјушу,...

Најава за „невозможен“ трансфер: Јунајтед ќе пазари во Ливерпул!

0
Ривалството помеѓу овие два клуба е толку големо, поради што ептен се ретки премините директно од еден...

Украина може да извезува 2 милиони тони жито месечно ако пристаништата...

0
Украина ќе може да извезува најмногу два милиони тони жито месечно, доколку Русија одбие да...

Рекордни два милиони Британци со борат со ковид-симптоми кои траат повеќе...

0
Рекордни два милиона луѓе во Велика Британија страдаат од Ковид на долг рок, објави Канцеларијата за национална статистика (ОНС). Околу 3,1 отсто...

По два месецa, воспоставен е хуманитарен коридор во Мариопол

0
По два месеца заробеништво, речиси сто лица беа успешно евакуирани од челичарницата Азовстал во Мариупол и конечно гледаат дневна светлина. По...

Баба (96) побегна од Украина: Не ме убија ни Хитлер ни...

0
Пред два месеци, на 24 февруари, започна руската инвазија на Украина. Иако е неизвесно колку долго ќе трае, Украинците немаат намера...

УНХЦР: Над два милиони деца ја напуштиле Украина досега

0
Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ) соопшти дека два милиони деца ја напуштиле Украина од...

Договорени два хуманитарни коридори од Мариупол

0
Украина и Русија се договорија за два хуманитарни коридори за евакуација на цивили, од опколениот град Мариупол, каде ситуацијата е крајно...