таг: Градоначалникот

Катастрофална снежна бура ги зафати Турција и Грција

0
Турција и Грција ги зафати снежно невреме. Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу изјави дека во...

Без вакцина во Њујорк нема да може да се оди на...

0
Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио најави дека сите жители на најголемиот американски град ќе...

Касами: Долгот на Општина Тетово е над 24 милиони евра

0
Градоначалникот на Тетово Биљал Касами на втората седница на Советот на Општина Тетово објави дека...

ФОТО: Шилегов делеше дресови, за Рама од Јувентус, а за Вучиќ?!

0
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вчера беше домаќин на претседателот на Србија Александар Вучиќ, премиерот на Албанија Еди Рама и премиерот на...

Штипскиот градоначалник во седумдневна самоизолација

0
Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов во наредните седум денови е во самоизолација. Информацијата попладнево ја сподели на фејсбук профилот, а на кој...

Управниот суд сѐ уште не реши кој ќе управува со топловодната...

0
Повеќе од две години градоначалникот на Скопје Петре Шилегов не отстапува од иницијативата, дистрибутивната мрежа за топлинска енергија да биде во сопственост на...

Денoт на погребот на Балашевиќ ќе биде Ден на жалост во...

0
Градоначалникот на Нови Сад, Милош Вучевиќ, изјави дека главниот град на Војводина ќе го прогласи денот на погребот на пејачот и текстописец Ѓорѓе...

Во Лондон прогласена вонредна состојба поради коронавирусот

0
Градоначалникот на Лондон прогласи вонредна состојба во градот каде што има се поголем број случаи со коронавирус, а болниците се обидуваат да се...

Градоначалникот на Петриња: Ова е борба за опстанок!

0
Градоначалникот на Петриња, Даринко Думбовиќ, за Н1 посочи за моменталната состојба во Петриња. -Постојните инсталации се уништени од силен земјотрес. Во едниот...