таг: Градоначалникот

Мицотакис ги претстави кандидатите за европратеници, меѓу нив и осудениот градоначалник...

0
Актуелни европратеници, новинари, професори, поранешни министри, но и градоначалникот на албанскиот град Химара, Фреди Белери, кој моментално е во затвор се меѓу 42-та...

Кличко: Ова не е војна, ова е тероризам

0
Градоначалникот на Кијив, Виталиј Кличко итно побара дополнителни испораки на оружје од сојузниците на Украина за да се спречат засилените руски напади врз...

Кличко бара Германија да и испрати на Украина ракети со долг...

0
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко ја пофали досегашната воена помош на Германија, при тоа истакнувајќи дека сега е време канцеларот Олаф Шолц конечно...

Градоначалникот на Марсеј најави помош од два милиони евра за трговците...

0
Градоначалникот на Марсеј, Бенои Пајан денеска најави помош од два милиони евра за...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Имамоглу: Пресудата е политичка и незаконска

0
Градоначалникот на Истанбул, Екрем Имамоглу, изјави дека затворската казна што му ја изрече турскиот суд...

Нов напад на Киев, нападната енергетската инфраструктура, експлозии и во неколку...

0
Од утринава во Киев одекнуваат експлозии. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека цел на нападот била клучната инфраструктура во северниот...

Бања Лука доби полиција за кучиња

0
Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ на својата официјална страница на Фејсбук објави дека Бања Лука добила полиција за кучиња, која е прва...

ФОТО/ВИДЕО: Мексикански градоначалник се ожени за крокодил

0
Градоначалникот на мексиканскиот град Сан Педро Хуамелула, Виктор Иго Соса, според стара традиција, се оженил со 7-годишна женка крокодил по име Мала принцеза....

Украинскиот меѓународен аеродром цел на руските сили

0
Повик за евакуација на украинскиот град Бориспил објави градоначалникот Володимир Борисенко денеска поради вжештувањето на...