таг: Градоначалникот

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Имамоглу: Пресудата е политичка и незаконска

0
Градоначалникот на Истанбул, Екрем Имамоглу, изјави дека затворската казна што му ја изрече турскиот суд...

Нов напад на Киев, нападната енергетската инфраструктура, експлозии и во неколку...

0
Од утринава во Киев одекнуваат експлозии. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека цел на нападот била клучната инфраструктура во северниот...

Бања Лука доби полиција за кучиња

0
Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ на својата официјална страница на Фејсбук објави дека Бања Лука добила полиција за кучиња, која е прва...

ФОТО/ВИДЕО: Мексикански градоначалник се ожени за крокодил

0
Градоначалникот на мексиканскиот град Сан Педро Хуамелула, Виктор Иго Соса, според стара традиција, се оженил со 7-годишна женка крокодил по име Мала принцеза....

Украинскиот меѓународен аеродром цел на руските сили

0
Повик за евакуација на украинскиот град Бориспил објави градоначалникот Володимир Борисенко денеска поради вжештувањето на...

Од вечерва до 17 март се воведува полициски час во Киев

0
Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, објави дека во главниот град од вечерва во 20 часот...

ФОТО: Еве како изгледа Бања Лука на Денот на вљубените

0
Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ на својот Фејсбук профил објави фотографии од убавите улици во Бања Лука, каде има поставено балони во...

(ВИДЕО) „Конвојот на слободата“ предводен од возачите на камиони во Отава...

0
Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон, прогласи вонредна состојба во градот за да помогне во справувањето...

Катастрофална снежна бура ги зафати Турција и Грција

0
Турција и Грција ги зафати снежно невреме. Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу изјави дека во...