таг: Гостивар

Алпер Потук, големо засилување за Гостиваp

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар се засили со поранешниот турски репрезентативец Алпер Потук кој долги години...

Гостивар ремизираше со Газијантеп во Болу

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар имаше одлична контрола во Болу играјќи 1-1 против турскиот клуб Газијантеп....

Гостивар се засили и со нигериецот Адаму

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар продолжува со нови засилувања. Најново име кое се приклучи на подготовките...

Гостивар на подготовки во Болу, ги промовираше Билали и Василев

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар се пресели во Болу, Турција, каде ќе ја реализира следната фаза...

Гостивар се засили со Ѓорѓиев и со Мујезиновиќ

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар стартуваше со засилувања за елитата. Нови фудбалери на тимот на Гостивар...

Гостивар се збогува со шестмина од првиот тимот

0
Екипата на Гостивар како второпласирана екипа во Втората лига сезона обезбеди враќање во фудбалската елита,...

ФК Гостивар го доведе Абази, заминува Демири

0
Лидерот на табелата во Втората лига, тимот на Гостивар, продолжи да се засилува во пресрет на пролетната...

Гостивар лесно со МЗТ Скопје 2

0
Кошаркарите на Гостивар остварија убедлив триумф од 106-85 против тимот на МЗТ Скопје 2. Домаќините победата ја најавија уште од самиот старт, па...

Работнички убедлив против Куманово, Гостивар го декласира Кожув

0
Скопски Работнички го победи Куманово со убедливи 97:81, додека Гостивар на домашен терен ја прекина лошата серија во дуелот со Кожув (97:68), во...

ТФТ потклекна пред Гостивар

0
Екипата на Гостивар славеше во дерби-пресметката против  ТФТ со 89-75 и се изедначи со скопскиот тим на табелата на горните позиции кои водат...