таг: гледачи

Бостон во продолжение славеше против Голден Стејт

0
Бостон Селтикс славеа пред своите гледачи по продолжението против Голден Стејт со 121:118 и со тоа го забележаа осмиот триумф во низа. Стеф...

Која е Камилa Васкез? – Адвокатката на Џони Деп станува позната...

0
Милиони гледачи ширум светот се приспособуваат да ја следат правната битка меѓу холивудските Џони Деп и Амбер Херд, а како што се развива...

Свечено отворање на Зимските олимписки игри во Пекинг

0
Под строги протоколи и ограничен број само домашни гледачи поради пандемијата на коронавирус денеска во Пекинг официјално стартуваат Зимските олимписки игри (ЗОИ 2022)...

Јапонија разгледува забрана за публика на Олимписките игри

0
Јапонија размислува да ги забрани сите гледачи на Олимписките игри, бидејќи е можно проширување на ограничувањата за...