fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Германскиот

Левандовски стана трет стрелец во Лигата на шампионите во историјата

0
Синоќа германскиот гигант Баерн направи голем чекор во 1/4 финалето од Лигата на шампионите, совладувајќи го Лацио...

Германски научник: Имам 600 докази, коронавирусот е направен во лабораторија

0
Германскиот научник Роналд Визендангер тврди дека има докази дека коронавирусот не преминал од животно на луѓе, туку дека настанал во лабораторија.. Научникот...

Адидас сака да го продаде брендот кој што го купи во...

0
Германскиот производител на спортска опрема Адидас планира да го продаде или да го издвои од компанијата помалку успешниот бренд Рибок. Адидас соопшти...

Германски лекар сам направил вакцина против корона и ги вакцинирал пријателите...

0
Германскиот лекар Винфрид Штекер, кој сам ја направи вакцината против вирусот корона, и со неа ги вакцинираше семејството и пријателите, доби кривична пријава....

Персоналот во германските болници ќе добие по 1.500 евра бонус

0
Германскиот министер за здравство Јенс Шпан предвидува 1.500 евра бонус за повеќето луѓе кои работат во германскиот јавен здравствен систем. Според медиумите...

Брнабиќ: Во пандемија треба да се спасуваат животи, а не да...

0
Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во интервју за германскиот магазин „Фокус“ вели дека Србија во ниту еден момент...

По Велика Британија, и Германија бара ослободување на Алексеј Навални

0
Германскиот министер за наддворешни работи Хајко Мас изјави дека денешната казна за рускиот опозиционер Алексеј Навални е „горчлив удар“ за владеењето на законите...

Тухел после дебито: Титула? Не, мора да бидеме реални!

0
Германскиот менаџер на дебито како нов менаџер на Челси стартуваше со реми на својот „Стемфорд Бриџ“ (0:0) против Вулверхемптон. Лондонските...

Германскиот министер за здравств бара ограничување на извозот на вакцини од...

0
Германскиот министер за здравствоm, Јенс Шпан повика на ограничување на извозот на вакцините произведени во ЕУ. Шпан за јавниот сервис ЗДФ истакна...

Таткото на Алаба го негира договорот со Реал, дали на повикот...

0
Германскиот магазин „Билд“ ги негира пишувањата на „Марка“. Главна фудбалска вест во изминатите 13 часа е таа дека Давид Алава...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
20 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави