таг: генерацијата

Виктор Ангелов, во нападот на Академија Пандев

0
Напаѓачот на Македонија У21, од генерацијата која се пласираше на ЕУРО 2017, Виктор Ангелов реши да се...

Македонија У17, пријателски средби со Малта  

0
Репрезентацијата на Македонија од генерацијата играчи родени во 2005 година ќе одигра два пријателски натпревари во Скопје....

Децата „Алфа“- новата дигитална генерација

0
Генерацијата „Ипсилон“ Y (тн. „милениумци“) веќе градат семејства, а оние од генерацијата „Зет“ (Z) (интернет-генерацијата) не страдаат од недостаток од самоувереност… Но, што...

Официјално: Педри потпиша нов договор со Барселона до 2026 година (ВИДЕО)

0
Еден од најперспективните фудалери на генерацијата 2002, Педри и официјално ја продолжи соработката со Барселона, потврди денеска клубот. Шпанскиот репрезентативец ќе биде дел...