fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: гасоводот

Новости: Во Србија пробно пуштен во работа гасоводот Балкански тек

0
Гасоводот „Балкански поток“ пробно е пуштен во употреба, објавија белградски Вечерње новости. Во моментов се тестираат автоматиката и контролните системи, се проверуваат...

Кремљ: Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“ се акт на...

0
Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“, што е во изградба од Русија до Германија, се чин на „хибридна војна“, изјави денеска портпаролот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави