таг: вчерашниот

Генералниот секретар на ОН го осуди нападот врз иранскиот конзулат во...

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска го осуди вчерашниот израелски напад врз зградата на иранскиот конзулат во сирискиот главен град Дамаск, повикувајќи...

Бајден го обвини „недејствувањето на Конгресот“ за украинското повлекување од Авдиивка

0
Претседателот Џо Бајден, во вчерашниот разговор со украинскиот претседател Володимир Зеленски, директно го поврза повлекувањето на Украина од клучниот град Авдиивка со неможноста...

Бајден: Ако ја напуштиме Украина, што мислите дека ќе се случи...

0
Американскиот претседател Џо Бајден за време на вчерашниот говор во Белата куќа предупреди дека укинувањето на финансиската помош за Украина може да доведе...

Мишел: Важно е Советот на ЕУ да покаже единство

0
Во текот на вчерашниот ден Советот на ЕУ покажа единство и се надевам...

Косовската полиција најде руски документи во запленетите возила

0
Акцијата на косовската полиција за расветлување на вчерашниот напад на северот сè уште...

Гостивар се засилува со Јусуфи и Маневски

0
Откако во текот на вчерашниот ден новиот прволигаш тимот на Гостивар го пpомовираше Анид Абази,...

Фантастичен јубилеј за Бонучи во дресот на “Старата Дама”

0
Леонардо Бонучи се запиша во историјата на Јувентус со вчерашниот настап за „старата дама“ против...

“Да ја повториме доминантната игра против Норвешка од Гевгелија”

0
Македонските кошаркарски репрезентативци го оставија зад себе вчерашниот пораз од Словачка во Левице и своите...

Столтенберг: Проектилите во Полска биле од воздушната одбрана на Украина

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави вчерашниот напад врз Полска најверојатно бил од воздушната одбрана на Украина. Тој рече дека...

Од болница пуштени 57 повредени по нападот во Истанбул

0
Од болница се пуштени 57 лица, кои беа повредени во вчерашниот терористички напад во Истанбул а...