таг: втората

Ни пристига втората сезона на шоуто за животот на Џорџина Родригез...

0
реклама Доаѓа втората сезона на реалното шоу „Soy Georgina“ (I Am Georgina), кое го следи...

Само две понуди остануваат во игра да го купат Манчестер Јунајтед

0
„Трката“ за купување на Манчестер јунајтед влегува во втората фаза со две прифатени понуди –...

ФК Гостивар го доведе Абази, заминува Демири

0
Лидерот на табелата во Втората лига, тимот на Гостивар, продолжи да се засилува во пресрет на пролетната...

Се сеќавате на Емили од Пријатели? Ретко се појавува во јавноста,...

0
Хелен Бексендел ја играше втората сопруга на Рос Гелер (Дејвид Швимер) Емили Волтам во серијата Пријатели. По таа улога, Хелен речиси целосно се...

Несреќен „кам-бек“: Погба веднаш се повреди, го пропушта стартот на Серија...

0
Пол Погба во втората етапа во Јувентус започна непосакувано. Французинот на последниот тренинг доживеал тешка повреда поради...

Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред

0
Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022 година“, а прва земја која го скрши мразот е Финска. Македонија настапува 11-та...

Овие 10 земји влегоа во финалето на Евровизија

0
Вечерва се одржа и втората полуфинална вечер од „Евровизија 2022“. А ова се 10-те земји кои влегоа во финалето на натпреварот, кое...

Претставникот на Финска во стил на познатиот негативец од хорор филмот...

0
Започна втората полуфинална вечер од Евровизија 2022, а на сцената прва настапува Финска, односно бендот The Rasmus со песната “Jezebel”. Пејачот се...

ВО ЖИВО: Започна втората полуфинална вечер од Евровизија

0
Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022“. Вечерва на сцената ќе застане и македонската пратставничка Андреа Коевска со песната „Circles“....

Најбрз егзодус од Втората светска војна, за 10 дена 1,5 милиони...

0
По Втората светска војна, бегалската криза во Украина е најбрзо растечка. За само 10 дена...