таг: воспоставија

ИДФ воспоставија контрола врз палестинската страна на преминот Рафа

0
Израелските сили (ИДФ) воспоставија контрола врз палестинската страна на граничниот контролен премин Рафа, што се наоѓа на границата на Појасот Газа со Египет,...