таг: внесува

Прв позитивен ковид тест во Олимпиското село во Токио

0
Првиот позитивен ковид случај внесува сериозна вознемиреност во Токио. Директорот на Олимписките игри Тоширо Муто официјално ја потврди информацијата. Организаторот на игрите стравува...