таг: власти

Норвешка им забранува и на ирвасите да ја преминуваат границата со...

0
реклама Норвешките власти соопштија дека ќе ја надградат оградата во близина на границата со Русија...

СЗО: Внимателно ја следиме новата варијанта на вирусот Ковид

0
Светската здравствена организација (СЗО) и американските здравствени власти објавија дека внимателно ја следат...

Нигер го затвори воздушниот простор поради „закана од интервенција“

0
Воените власти на Нигер објавија дека го затвориле воздушниот простор на...

Лавица шета во предградие на Берлин, граѓаните се предупредени да не...

0
Германските власти рано утринава ги предупредија жителите во регионот јужно од Берлин да...

Кина се соочува со нов, силен бран на случаи на Ковид-19

0
Кинеските здравствени власти денеска предупредија дека главниот град Пекинг се соочува со нов,...

На товарен брод во Венеција откриени 850 килограми кокаин во вредност...

0
Италијанските власти откриле 850 килограми кокаин на товарен брод во близина...

Пронајдени се две тела, а се трага по уште шест лица...

0
Според последните информации од локалните власти во францускиот град Марсеј, две тела се пронајдени под урнатините откако експлозија срамни со земја...

Во Перу запленети 2,3 тони кокаин кој бил спакуван како керамички...

0
Перуанските власти соопштија дека заплениле 2,3 тони кокаин кој бил спакуван...

САД е можно да го забранат Тик-ток на национално ниво доколку...

0
Американските власти најавуваат дека ќе ја забранат социјалната мрежа за споделување видеа Тик-ток доколку кинеската компанија која е сопственик на платформата не...

Треба ли Европа да е загрижена од банкарскиот колапс во САД?

0
По пропаста на СВБ и Банката Сигничер, американските власти преземаа драстични мерки за да спречат можно прелевање на кризата. Но, факторите...