таг: виновен

Осуден командант на затворот „Изолација“ во Донецк, каде што се мачат...

0
Судот го прогласи за виновен Денис Куликовски, командант на затворот „Изолација“ во Донецк, каде што незаконски се приведуваат и мачат украински цивилни и...

Трамп обвинет за фалисфикување деловни записи

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се изјасни дека не е виновен по сите...

Трамп се изјасни за невин по сите точки од обвинението

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се изјасни дека не е виновен по сите...

Пресуда за Санадер: Не е виновен за воено профитерство

0
Поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер не е виновен за воено профитерство. Ваква одлука денеска...

Алексеј Навални повторно осуден

0
Рускиот суд го прогласи Алексеј Навални виновен за „измама од големи размери“. Опозициониот политичар важи...

Бензема нема да биде исфрлен од француската репрезентација

0
Без разлика дали Карим Бензема ќе биде прогласен за виновен за уцена на Матје Валбуена, тој нема да биде исфрлен од француската репрезентација....

Саркози оди во затвор! Виновен е за корупција

0
Поранешниот француски претседател, Николас Саркози (66) е прогласен за виновен по две точки од обвинението за корупција...