таг: веројатноста

Русија може да започне агресија врз членка на НАТО во Источна...

0
Литванскиот претседател Гитанас Науседа изјави дека веројатноста Западот да престане да ја поддржува Украина е многу мала. Сепак, тој јасно стави до знаење...

32 пати е поголема веројатноста невакцинираните да умрат од Ковид-19, покажа...

0
Веројатноста невакцинираните луѓе да умрат од Ковид-19 е 32 пати поголема во споредба со луѓето вакцинирани со две дози, покажаа резултатите од новата...

Пушачите во поголем ризик од тешки последици од корона вирусот

0
Веројатноста дека пушачите ќе завршат во болница поради последици од Ковид-19 е 80 проценти поголема отколку кај непушачите, а веројатноста дека ќе починат...

Веројатноста вакцинираните да се заразат е три пати е помала отколку...

0
Веројатноста дека лицата кои ги примиле двете дози од вакцините ќе бидат позитивни на коронавирусот е три пати помала отколку кај невакцинираните, според...

Вакцината може да биде ефикасна и против новата мутација на коронавирусот

0
Голема е веројатноста вакцината да биде ефикасна против новата мутација на коронавирусот, изјави Угур Сахин, научник и директор на компанијата „БиоНТек“, чија вакцина...