fbpx

таг: Велика

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

Британката Вики Спит е жената која прва доби оштета за смрт...

0
Жена во Велика Британија, чиј партнер починал откако ја примил вакцината Астра Зенека, е првата личност која добила отштета за смрт предизвикана од...

Велика Британија може да забрани одгледување булдози

0
Одгледувањето булдози може да биде забрането во Велика Британија доколку не се промени начинот на нивното одгледување, предупредува нова студија. ...

Британските пратеници ќе гласаат за доверба на премиерот Џонсон

0
Конзервативните пратеници во Велика Британија од 19 до 21 часот ќе гласаат за доверба на...

Велика Британија ќе испрати експерти за воени злосторства во Украина

0
Велика Британија соопшти денеска дека испраќа експерти да и помогнат на Украина во собирањето докази...

Денеска е Велика Сабота – денот меѓу смртта и воскресението

0
Денеска е Велика Сабота. Сабота, значи покој. Велика Сабота е ден на покојот, ден на Покојникот, ден на Најголемиот покој и на Најголемиот...

Велика Британија продолжува со нови санкции кон Русија

0
Велика Британија го забрани увозот на кавијар и други големи производи од Русија во последната рунда санкции, објави британското Министерство за...

Британија воведе санкции за уште седуммина руски олигарси, меѓу нив Абрамович...

0
Велика Британија соопшти дека додала уште неколкумина познати руски милијардери на листата на...

Во аптеките во Велика Британија почнаа да се продаваат инјекции за...

0
Аптеките во Велика Британија од денoвиве почнаа со продажба на „инјекција за слабеење“, за која не е потребен рецепт, а функционира така што...

Велика Британија: Наскоро би можело да имаме војна со Русија, предупредува...

0
Генералот Сер Ричард Ширеф, исто така, предупреди дека Велика Британија може да заврши во војна со Русија доколку кризата се интензивира...