таг: брод

Се преврти брод: Се стравува дека се удавиле 300 луѓе

0
Потона брод во близина на брегот kaj Јемен. Сестравува дека се удавиле околу 300 луѓе, јавуваат светските медиуми. Наскоро повеќе информации.....

Потона најголемиот брод на иранската морнарица, екипажот навреме евакуиран

0
Најголемиот брод на Иранската воена морнарица потона во Оманскиот Залив откако се запалил под сѐ уште неразјаснети...

(ВИДЕО) Експлозија на брод што пренесува хемикалии

0
Товарниот брод „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, го потресе експлозија рано утрово. ...

Британски и француски разорувачи го запоседнаа Ла Манш, состојбата тензична

0
Францускиот претседател Емануел Макрон испрати воен брод кај островот Џерси на Ла Манш, откако претходно Велика Британија испрати два брода да патролираат во...

(ВИДЕО) Ослободен бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“, кој од вторникот минатата недела го блокираше Суецкиот канал, конечно е ослободен. „Бродот е успешно вратен на...

Ослободен бродот кој го блокираше Суецкиот канал

0
Товарниот брод „Ever Given“, што го блокираше Суецкиот канал претходно оваа недела, беше ослободен од спасувачките екипи денеска. Тоа го објави на...

Временска трка во Суецкиот канал: Заглавениот брод пет дена во иста...

0
По неуспешниот обид вчера за ослободување на гигантскиот товарен брод што неколку денови го блокира Суецкиот канал,...

Огромниот брод сè уште го блокира Суецкиот канал

0
Гигантскиот товарен брод „Евер Гивен“ сè уште е дијагонално заглавен во Суецкиот канал, додека управата на каналот...

Се извини сопственикот на бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Јапонскиот сопственик на огромниот товарен брод „Ever Given“, кој заглави во Суецкиот канал, денес се извини за...

Блокиран Суецкиот канал, брод се насука на поморската траса

0
Огромен брод со контејнери го блокираше Суецкиот канал откако се насука под налетот на ветерот, објави утрово...