таг: брод

Најмалку 100 лица загинаа во бродска несреќа во Нигерија

0
Најмалку 100 лица загинаа кога брод со луѓе кои се враќале од свадба...

Најмалку 22 лица загинаа откако брод се преврте во Индија

0
Најмалку 22 лица се удавија кога туристички брод се преврте во јужната индиска...

На товарен брод во Венеција откриени 850 килограми кокаин во вредност...

0
Италијанските власти откриле 850 килограми кокаин на товарен брод во близина...

Кина почна воени вежби во Тајванскиот теснец

0
Кинески воен брод во Тајванскиот теснец денеска почна со вежби со вистински оган како дел од тридневната воена вежба која...

Рускиот вселенски товарен брод најверојатно оштетен од надворешен удар

0
Рускиот вселенски товарен брод „Прогрес МС-21“, кој беше откачен од Меѓународната вселенска станица и потона...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Брод управуван од вештачка интелигенција самостојно го преплови Атланскиот океан

0
Автономниот брод Мејфлауер (МАС) во неделата го заврши своето патување од 4.400 километри од Плимут во Велика Британија до Халифакс во...

Откриен „Патот до Атлантида“ во Тихиот Океан

0
Поморски научници на истражувачкиот брод „Наутилус“ открија подморска појава што изгледа како „пат од жолта тула“, па сликовито го опишаа како „Патот до...

(ВИДЕО) Експлозија на брод во Истанбул, повредени се пет лица

0
Во Истанбул утринава се случила експлозија на брод во турското бродоградилиште Тузла, а повредени се...

Приведен возачот на автобусот, признал дека задремал на воланот

0
Обвинителството од Славонски Брод го завршило увидот на местото на кое утрото се случи тешката сообраќајна несреќа во која според нивните податоци загинаа...