fbpx

таг: „Бритиш

„Бритиш ервејс” откажува уште десетина илјади летови на блиски дестинации

0
Авиокомпанијата „Бритиш ервејс” соопшти дека ќе откаже уште 10.300 летови до блиските дестинации од распоредот...

Најчестите симптоми при зараза со омикрон, според Бритиш медикал џурнал

0
Научното списание Бритиш медикал џурнал ги објави најчестите симптоми при инфекција со омикрон. Податоците за најчесто пријавените симптоми на омикрон се собрани...

ФОТО: Несреќа на аеродромот во Лондон, итните служби на терен

0
Авион на британската компанија Бритиш Ервејс доживеа несреќа на аеродромот Хитроу кога предниот дел на леталото паднало на пистата. На објавените фотографии...

„Бритиш ервејс“ ја заврши 2020 година со загуба од 7,4 милијарди...

0
Сопственикот на британската авиокомпанија „Бритиш ервејс“ ИАГ соопшти дека ја заврши 2020 година со загуба од 7,43 милијарди евра поради прекинот на патувањата...

Гувернерот на Њујорк: Со „Бритиш ервејз“ до аеродромот „Џон Ф. Кенеди“...

0
„Бритиш ервејз” се согласи да дозволи само патниците со негативен тест за новиот коронавирус да користат летови до меѓународниот аеродром „Џон...