fbpx

таг: „Браќа

Матураните од СУГС „Браќа Миладиновци“ од Скопје не се вакцинираа против...

0
Матураните од СУГС „Браќа Миладиновци“ во Скопје, во населбата Драчево оваа година не се вакцинирале против тетанус, па родителите морале приватно да организируаат...

БРАВО ЗА МАРКО: На 10-годишна возраст стана државен првак во тенис

0
Петтоодделенецот Марко Алексовски од ООУ „Браќа Миладиновци“ неодамна стана државен првак во тенис во категорија до 12 години. Иако Марко има само...