таг: брани

Куманово во финале, ЖРК Металург нема да игра во Купот

0
Екипата на ЖРК Металург нема да го брани трофејот во Купот на Македонија. Поради беспарицата,...

Шпанија без Агинагалде, Ентрериос и Македа, но Кањелас се враќа

0
Ракометната репрезентација на Шпанија ќе го брани трофејот на претстојното Европско првенство 2022 година, кое ќе се одржи во Словачка и Унгарија. ...

Тајсон Фјури ќе ја брани титулата против Дилиен Вајт

0
На Тајсон Фјури му е наредено да ја брани шампионската титула во тешка категорија против Дилиен Вајт во пролетта 2022 година. ...

Сантош: Тие постигнаа гол, ние не, ќе се обидеме да го...

0
Португалија нема да ја брани титулата европски шампион на 11 април, бидејќи беше поразена од Белгија во осминафиналето на ЕУРО 2020. Селекторот Фернандо...

СДСМ поддржува повисоки цени на горивата, ВМРО и албанската опозиција се...

0
СДСМ ја брани т.н. еколошка такса од три и пол денари. ВМРО – ДПМНЕ напаѓа – владата на Заев го ограбува народот преку...