таг: борба

Романски европарламентарец бара во следниот состав на ЕК да има комесар...

0
Следната Европска комисија треба да има портфолио за борба против дезинформациите, бидејќи рускиот претседател Владимир Путин го користи како оружје за слабеење на...

Почнува големата мултимедијална конференција „Украина – две години хероизам“

0
Денес во Музејот на македонската борба за независност, со почеток во 10 часот започнува  големата мултимедијална конференција под наслов „Украина – две години...

Стапи во сила Инструментот на ЕУ за борба против економската принуда

0
Во сила стапи Инструментот на ЕУ за борба против принудата  (АЦИ), како алатка која ќе и овозможи на Унијата да ја спречи и...

Столтенберг: Украинската храброст го инспирира НАТО да продолжи со поддршката за...

0
Украинската борба е и наша борба и затоа НАТО ќе стои зад Украина онолку долго колку што ќе биде потребно, изјави...

Волкановски ја одбрани титулата со технички нокаут

0
Во главната борба на настанот УФЦ 290 што се одржа ноќта меѓу саботата и неделата...

СЗО ја претстави новата стратегија против ковид-19 за сиромашните земји

0
Светската здравствена организација го претстави новиот план за борба против ковид-19 во најсиромашните земји и...

Поголем дел од светот се подготвува за петти бран од пандемијата,...

0
Додека неколку земји ги релаксираат мерките за борба против пандемијата со ковид-19, голем дел од...

Николовски не го знае планот „Б“ на Бочварски

0
Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски не го знае Б планот на неговиот колега од владата минстерот за транспорт Благој Бочварски кој...

Каков меч во Рим, Ѓоковиќ е ѕвер, губеше од Циципас, па...

0
По три ипол часа борба Новак Ѓоковиќ го совлада Циципас. Конечниот резултат гласеше 2:1 во корист за...

Диета за превенција од вирусни инфекции

0
Од диетата наменета за борба и превенција од вирусни инфекции имаме многу придобивки, освен заштита од вируси таа е антиоксиданс и помага во...