таг: болница

По 43 години прво реновирање на специјализираната болница Отешево со пари...

0
Специјализирана болница за превенција лекување и рехабилитација на хронични респираторни неспецифични и алергиски заболувања Отешево првпат е реновинари по 43 години со пари...

Болница во Франција тестира робот кој ќе им помага на постарите...

0
Во болница во Париз се тестираат „социјално асистивни“ роботи како дел од ново фасцинантно истражување. Развиени од шкотскиот тим за вештачка интелигенција...

Израелските сили упаднаа во болница во најголемиот град на југот на...

0
Израелските сили денеска упаднаа во болница во Кан Јунис, најголемиот град на југот на Појасот Газа, кој го опколуваа со недели, соопшти палестинската...

Во Србија гореше болница, десетици деца и пациенти се евакуирани

0
Пожарот што избувна синоќа во Специјализираната болница за болести на тироидна жлезда и...

ГОБ „8 Септември“ доби нов апарат за оперирање на тумори на...

0
Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје доби нова медицинска опрема, која се презентира денеска. Станува збор за апарат – систем за навигација...

Нова опрема во ГОБ „8 Септември“

0
Во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје набавени се два софистицирани апарати за радиолошки и интервентни процедури. Покрај тоа болницата се...

Уапсен директорот на најголемата болница во Газа

0
Израелските одбранбени сили го уапсија директорот на најголемата болница во Газа, соопшти Министерството...

Нови случаи на труења со газирани пијалаци во Хрватска

0
Неколку лица завршија во болница во Хрватска поради сомневање за труење со газирани пијалоци. Засега е потврдено дека само два случаи...

Американката со потекло од Дебар на Општата болница ѝ подари уринометар

0
Општата болница со проширена дејност во Дебар, доби апарат за потребите на лабораторијата, донација на дебранка од САД. Нашата болница,...

Фон дер Лајен: Нема оправдување да се погоди болница полна со...

0
„Нема оправдување да се погоди болница полна со цивили“ во Газа, нагласи денеска...