fbpx

таг: „Блумберг“

Бугарија ја одби Украина: „Премногу сме блиску до конфликтот“

0
Бугарија одбива да испорача оружје на Украина, пишува Блумберг. Advertisements ...

„Блумберг“ анализира: Животот во нормала ќе се врати за 7 години

0
„Блумберг“ анализира дека поради различното темпо на вакцинација, кое е далеку повисоко во богатите Западни земји отколку во остатокот од светот, е причина...