таг: била

Столтенберг: Трупањето на српска војска нема да ги намали тензиите

0
Зачувувањето на мирот била една од главните теми на заедничката средба на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и српскиот претседател...

Пејачката Елена Ристеска нападната во кафуле

0
реклама Пејачката Елена Ристеска била нападната во кафуле, а по објавите на социјалните мрежи...

Шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале во Албанија како...

0
Албанската полиција уапсила четири лица, откако била разоткриена нивната шема, според која шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале како...

Шведската амбасада во Багдад запалена за време на демонстрациите

0
Шведската амбасада во Багдад била запалена во четвртокот рано наутро, за време на...

Двегодишно дете во САД нашло пиштол и ја убило својата бремена...

0
Бремена 31-годишна жена починала откако била застрелана во грбот од нејзиниот двегодишен син во американската сојузна држава Охајо, соопшти полицијата. Лаура...

Трамп во Тексас денеска ќе го одржи својот прв предизборен митинг

0
Критичарите велат дека локацијата била избрана за да ја зајакне неговата претседателска кампања во услови кога се соочува со голем број...

Била најмоќната жена на турската империја и омилена на Султан Сулејман:...

0
реклама Султанија Хурем била моќна жена која се истакнувала по својата претпазливост, а вака всушност...

Вештачката интелигенција пронајде предок „дух“ во човечкиот геном

0
Никој не знае која била таа, но во секој случај била поинаква: Тинејџерка од пред повеќе од 50.000 години, со чудна...

Фрлена експлозивна направа во ресторан во Подгорица

0
Во ресторанот „Салвадор“ во Подгорица синоќа била фрлена експлозивна направа и во експлозијата нема повредени,...

Извештај на Европарламентот: Земји-членки на ЕУ го користеле софтверот „Пегаз“ за...

0
Употребата на шпионскиот софтвер „Пегаз“ очигледно била широко распространета во земјите на ЕУ, се заклучува во извештајот на истражниот комитет на...