таг: безбедносната

Камион се заби во ограда кај Белата куќа

0
Камион синоќа се заби во безбедносната ограда спроти Белата куќа, по што возачот...

Воените сили на ЕУ „будно ја следат“ ситуацијата во Босна и...

0
ЕУФОР внимателно ја следи безбедносната и политичката ситуација во Босна и Херцеговина (БиХ)...

Ако КФОР не реагира, ние ќе ги отстраниме барикадите, вели началникот...

0
Косовскиот министер за внатрешни работи Џелал Свечља изјави дека безбедносната состојба на северот на земјата...

Совет за безбедност, Македонија безбедна, но институциите да бидат будни

0
Безбедносната состојба во земјава е стабилна, а има и доволно стоковни резерви и енергенси, било констатирано на седницата на Советот за...

НАТО: Ситуацијата во Авганистан е тешка и предизвикувачка

0
НАТО безбедносната ситуација во Авганистан ја оцени како „тешка и предизвикувачка“ и ги повика милитантните талибанци да прекинат со нападите. – Ја...