таг: Балканот

Балканот повторно зафатен од топлотен бран

0
Нов топлотен бран повторно го зафати Балканот само три недели откако последниот предизвика прекин на електричната енергија во неколку земји во...

Земјотрес во БиХ и Хрватска

0
Тлото на Балканот не стивнува, а попладнево беше регистриран земјотрес во Хрватска и...

Опасна дрога доаѓа на Балканот, први случаи на предозирање во Словенија

0
Фентанил, дрогата за зомби, се приближува на Балканот. Во Словенија се забележани случаи на фатални предозирања, а причина за загриженост е...

Шест балкански држави со најголем број починати од ковид-19

0
Шест држави од Балканот се во групата од десет земји во светот со најголем број починати од ковид-19 на милион жители. На оваа...

Германија наскоро ќе дозволи двојно државјанство?

0
Милиони луѓе во Германија, меѓу нив и многу иселеници од Балканот, треба да изберат –...

Еди Рама: Ние сме заложници на национализмот на Европската унија

0
Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека земјите од Балканот се заложници на национализмот што постои во...

Олеснување на рестриктивните мерки на Балканот

0
Мерките против коронавирусот на Балканот постепено почнаа да се укинуваат или олеснуваат. Турција, која сè уште е во национална блокада, планира да...