таг: архива

Вечер протест на српската опозиција во Белград

0
Мирослав Алексиќ, еден од лидерите на коалицијата „Србија против насилството“ за...

Администрацијата на Бајден најави изградба на ѕид на границата со Мексико

0
Администрацијата на претседателот Џо Бајден соопшти дека повлекува 26 федерални закони...

Седум жртви во руски напад на Покровск во источна Украина

0
Најмалку седум лица загинале во руското гранатирање на Покровск на истокот...

Четворица членови на едно семејство се удавија во езеро во Албанија

0
Албанија е потресена од неколку несреќи во кои имаше повеќе жртви....

Спасовски: Решението на односите меѓу Косово и Србија е од пресудно...

0
Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека позитивниот исход...

Македонски музичари настапија на Тирана џез-фестивал

0
Во петокот вечер, на покана од македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, групата „In...

Пожар избувна во камп за работници во Шпанија, евакуирани 200 луѓе

0
Околу 200 луѓе се евакуирани од камп во Шпанија каде што живеат работници...

Јужна Кореја со предупредувачки истрели откако севернокорејски дронови влегле во нејзиниот...

0
Јужна Кореја денеска соопшти дека подигнала борбени авиони и хеликоптери и испукала предупредувачки...

Претставен нов закон за медиумска слобода во ЕУ

0
Европската Комисија денеска го презентираше новиот закон за слободата на медиуми, чија цел...

Руско МНР: Предлогот на ЕУ за испраќање на замрзнатите девизни резерви...

0
Предлогот на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел за испраќање на замрзнатите девизни...