таг: американските

Погубена првата жена во САД после 70 години! Осудена поради грозоморно...

0
Американските власти ја погубија Лиса Монтгомери, единствената жена во сојузниот затвор што чекаше да биде погубена, во средата рано наутро откако Врховниот суд...

ВИДЕО | Андоновиќ: Терористички напад во САД – без познати мотиви

0
Американските безбедносните служби го идентификуваа бомбашот кој ја активираше експлозивната направа поставена во кампинг возило во центарот на Нешвил, Тенеси за време...

САД воведуваат задолжителен тест за Ковид-19 за сите патници од Британија

0
Од понеделник, американските власти ќе бараат сите патници кои пристигнуваат од Велика Британија да покажат негативен тест за Ковид-19, направен не повеќе од...

Кремљ: Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“ се акт на...

0
Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“, што е во изградба од Русија до Германија, се чин на „хибридна војна“, изјави денеска портпаролот...

САД: Шест сериозни алергиски реакции на 250.000 вакцинирани

0
Американските здравствени власти соопштија дека меѓу повеќе од 250.000 вакцинирани против корона вирус имало шест сериозни случаи на алергиска реакција. Центарот за...

Секој петти затвореник во САД е заразен со Ковид-19

0
Секој петти осуденик во американските затвори е заразен со новиот коронавирус, што е четирипати поголема стапка од таа во општата популација. Во...