таг: американските

За прв пат извршена операција на мозокот на фетус во утробата

0
реклама Американските хирурзи успеаја да поправат голем деформитет во мозокот на фетусот во првата...

САД е можно да го забранат Тик-ток на национално ниво доколку...

0
Американските власти најавуваат дека ќе ја забранат социјалната мрежа за споделување видеа Тик-ток доколку кинеската компанија која е сопственик на платформата не...

Треба ли Европа да е загрижена од банкарскиот колапс во САД?

0
По пропаста на СВБ и Банката Сигничер, американските власти преземаа драстични мерки за да спречат можно прелевање на кризата. Но, факторите...

Дванаесет уапсени во операција на австралиските и американските служби во борбата...

0
Во заедничка операција на американските и австралиските агенции за борба против наркотици, разбиена е меѓународна шверцерска мрежа и запленети 2,4...

Обвинителите го намалија обвинението против Алек Болдвин

0
Американските обвинители кои го обвинија актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство во случајот со пукањето...

Насер Ал-Келаифи, сака да купи акции од Тотенхем

0
Откако Саудијците го купија Њукасл, а американските газди на Манчестер јунајтед и Ливерпул бараат купувачи, се најавува дека во Премиер лигата сака да...

(ВИДЕО) Илјадници летови се откажани во САД поради силната арктичка бура

0
Илјадници летови беа откажани откако американските метеоролози предупредија на „потенцијално парализирачки временски услови во централните...

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов нема шанси за...

0
Од Кремљ пристигна одговор на коментарите на американските претставници. Имено, Русија тврди дека е потребен...

Вселенскиот авион „X-37B“ се врати на Земјата по рекордни 908 дена...

0
Вселенскиот авион на Американските вселенски сили, „X-37B“ се врати на Земјата откако мина рекордни 908 дена во орбитата. Леталото слета во вселенскиот...

Само неколку успеваат: Погледнете дали ќе го поминете тестирањето на американската...

0
ОД средината на 80-тите, американските војници се подложени на тешки тестови за физичка подготвеност преку тест наречен Армиски тест за физичка подготвеност (APFT)....