fbpx

таг: Американскиот

Ијан како бура продолжува кон Јужна Каролина и јужниот дел на...

0
Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Ијан се очекува да предизвика опасни по...

Бајден сака да ја поттикне реформата на Советот за безбедност на...

0
Американскиот претседател Џо Бајден сака да го покрене прашањето за реформите на Советот за безбедност...

Канје Вест призна: Јас не сум прочитал ниту една книга, за...

0
Американскиот рапер Је (порано: Кање Вест), призна дека никогаш во животот не прочитал ниту една книга и оти има одбивност кон читањето воопшто....

Американскиот претседател Џо Бајден смета дека пандемијата на Ковид-19 е завршена

0
Американскиот претседател Џо Бајден, во интервју за Си-би-ес, кое беше емитувано синоќа, изјави дека пандемијата...

Бајден ја продолжи вонредната состојба поради тероризам уште една година

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ја продолжи за уште една година вонредната состојба, која беше воведена на 14 септември 2001 година, по...

Блинкен во ненадејна посета на Украина

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен дојде во ненадејна посета на Киев за да вети нова помош за Украина и другите земји...

Надал елиминиран во осминафиналето на УС Опен

0
Американскиот тенисер Френсис Тијафо ја оствари најголемата победа во кариерата откако во осминафиналето на УС Опен го...

Ескобар, побара од Косово и Србија да се обврзат дека нема...

0
Американскиот пратеник за Западен Балкан Габриел Ескобар, изјави дека целта на неговата посета на Косово и Србија оваа недела е да...

Дали Илон Маск подготвува сопствена социјална мрежа?

0
Илон Маск, американскиот милијардер и сопственик на „Tesla“ и „Spacex“, ја скокотка фантазијата на своите следбеници одговарајќи на прашањето дали планира да основа...

Стивен Сигал снима документарен филм за војната во Донбас

0
Американскиот актер Стивен Сигал снима документарен филм за ситуацијата во Донбас, изјави лидерот на самопрогласената Доњецка Народна...