таг: Амбасадата

Смит: Отпорноста и цврстината на народот и вооружените сили на Украина...

0
Од амбасадата на Обединетото кралство на Конференцијата се обрати вршителката на работите, Џулија Смит која на почетокот од обраќањето потсети дека минатата сабота...

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

0
Амбасадата на Украина, во соработка со македонската граѓанска организација ЦИВИЛ – Центар за слобода, организира голема конференција под наслов „Украина – две години...

Американската амбасада за посетата на Курти: Настаните ги видовме како...

0
Амбасадата на Соединетите Американски Држави (САД) во Скопје не гледа за неопходно да...

Дипломат од македонската амбасада во Анкара, испратен во погодениот регион

0
Министерството за надворешни работи во Скопје преку амбасадата во Анкара и Генералниот конзулат во Истанбул...

САД: Акциите за распад на БиХ би имале сериозни последици

0
Амбасадата на Соединетите држави во Босна и Херцеговина објави дека секоја акција што ќе се...

Амбасадата на САД ги повика американските граѓани да ја напуштат Украина

0
Амбасадата на САД во Киев, предупредувајќи на зголемена можност за руски воени напади врз Украина...

Украинската амбасада во земјава ги објави начините на кои заинтересираните граѓани...

0
Амбасадата на Украина во Скопје ги повикува граѓаните кои се заинтересирани да се приклучат на „Меѓународната легија“ да се јават на...

Амбасада на Украина: Државата нападната и преку Крим

0
Амбасадата на Украина во земјава преку соопштение информира дека нападот на Украина од страна на...

Донација од Јапонија за реновирање на Онкологија

0
Денеска во амбасадата на Јапонија во Скопје, амбасадорот на Јапонија Савада Хиронори потпиша нов грант во износ од 79.286 евра, со кој ќе...

Бугарската Влада се огради од изјавите на Џамбаски дека „Македонија е...

0
По повод нотата добиена од амбасадата на Република Северна Македонија во Софија, во врска со предизборно видео...