fbpx

таг: „Академија

Вил Смит строго казнет: Поради шлаканицата, наредниве 10 години му е...

0
Филмската академија на Холивуд објави дека му забранила на Вил Смит да учествува на кој било настан што го организира, вклучително и на...

Клинсман Цаке: Посакуваме и трета победа во низа

0
Екипата на Шкендија, в недела, ќе се соочи со Академија Пандев, во дербито од 21. Коло од...

ФМП Академија сигурен против Кожув

0
Екипата на Академија ФМП го искористи домашниот терен и со убедлива победа над Кожув од 92-64 остана во игра за едно од местата...

Победа на ФМП Академија против Левски во БИБЛ

0
Македонскиот кошаркарски претставник во БИБЛ, Академија ФМП, конечно го скрши мразот и ја забележа првата победа во оваа натпреварување Во Универзитетската сала...

ФМП Академија со нов пораз во БИБЛ лигата

0
Кошаркарите на Навико Академија ФМП го одиграа мечот со Макаби Хаифа каде гостите и издвојуваа победа од 89-112 во рамките на БИБЛ лигата...

Академија ФМП најпријатно изненадување на првенството, падна и Феникс

0
Академија ФМП им се врати на победите откако во 12. коло славеше на домашен терен против новлијата Феникс 2010 со 95-75. „Академиците“ имаа...

Академија ФМП поразена од Левски во БИБЛ

0
Македонскиот претставник во БИБЛ-лигата, екипата на Академија ФМП, никако да ја прекине лошата серија во регионалното натпреварување. Во петтиот натпревар на меѓународна сцена,...

Куманово со втор триумф во серија, ФМП Академија до победа на...

0
Академија ФМП ја запиша третата победа по ред во кошаркарската Суперлига, откако вечерва славеше со 90-89 против ТФТ Скопје, додека Куманово го...

Нов пораз на Академија ФМП во БИБЛ лига

0
Академија ФМП никако да го скрши мразот во БИБЛ лигата, бидејќи вечерва го претрпе и четвртиот пораз на исто толку одиграни натпревари во...

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

0
Македонскиот кошаркарски претставник во балканското натпреварување Академија ФМП беше одново совладан од израелскиот Галил, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона...