таг: Адвокатите

Алек Болдвин побара од судијата да ги отфрли обвиненијата против него

0
Адвокатите на американскиот актер Алек Болдвин побараа од судијата да ги отфрли обвиненијата против него...

Со кои четири кривични случаи се соочува Трамп?

0
Адвокатите на Доналд Трамп денеска се на суд, тврдејќи дека треба да се отфрли кривичната постапка во врска со постапувањето на поранешниот претседател...

Последен обид на Џулијан Асанж да избегне екстрадиција во САД

0
Адвокатите на основачот на Викиликс  започнуваат процес што би можел да биде негов последен обид да избегне екстрадиција во САД каде што се...

Адвокатите на Трамп побараа судење во април 2026 година

0
Адвокатите на Доналд Трамп побараа од федералниот судија во Вашингтон да го одреди...

Соработниците на Бајден најдоа втор сет доверливи документи

0
Адвокатите на американскиот претседател Џо Бајден пронајдоа нови доверливи документи, откако пред неколку дена признаа...

Ситуацијата станува сè понеизвесна – на потег се адвокатите на Ѓоковиќ...

0
Претставници на австралиското Министерство за внатрешни работи разговара со адвокатите на тенисерот Новак Ѓоковиќ, јави „Ејџ“. Медиумот јавува дека црно комбе Мерцедес...

Адвокатите на Трамп: Сенатот нема овластување да му суди на поранешниот...

0
Адвокатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјавија дека американскиот Сенат нема овластување да му суди за отповикување како приватно лице, обвинувајќи...