Супермоќите не се само мит, тие се во секој од нас. Секој е надарен со посебен талент кој можеби не е суперсила во традиционална смисла, но сепак може да биде навистина импресивен и корисен.

Според астрологијата, ова се супермоќите на секој хороскопски знак.

Овен

Овните се храбри и смели. Стравот никогаш не ги кочи, а храброста е таа што им дава можност да напредуваат во животот. Овенот нема да се двоуми да налета на запалена зграда за да спаси некого. Овие луѓе постојано ризикуваат, а нивната храброст е восхитувачка.

Бик

Супермоќта на Бикот е упорноста. Кога овие луѓе ќе одлучат нешто, ништо не може да ги спречи. Концентрацијата и решителноста со која го постигнуваат она што го замислуваат е навистина импресивна. Кога избираат цел и се фокусираат на нејзино остварување, газат над се што ќе им се најде на патот.

Близнаци

Близнаците можат многу добро да се прилагодат на секоја ситуација. Нивната способност да се вклопат во која било средина е навистина неверојатна. Веднаш се дружат со сите на работа, на факултет или во соседството, а добро им оди и во нови и непознати ситуации.

Рак

Нивната силна страна е развиената интуиција која ги води во вистинската насока. Раковите се способни да разберат што чувствуваат другите. Тие читаат меѓу редови, лесно влегуваат во суштината на нештата и тоа им овозможува брзо да ги решат проблемите. Тие се способни да насетат ситуации и луѓе и да извлечат правилни заклучоци.

Лав

Лавовите се родени лидери. Имаат завидни лидерски способности и природна харизма која ги привлекува луѓето. Сите околу нив им се восхитуваат и слепо ги следат. Кога се на чело, се чувствуваат како дома. Овие луѓе се предодредени за големи нешта.

Девица

Нивната способност да набљудуваат, анализираат и организираат е исклучително моќна. Девиците ја имаат супермоќта да поправаат сè што е скршено, без разлика дали се работи за некој предмет, проблем или скршено срце. Овој подарок ги прави вешти во отстранување на какви било тешкотии.

Вага

Вагите се исклучително вешти во читањето на луѓето. Овој подарок им помага да ги решат конфликтите. Дипломатите по природа, можат веднаш да најдат заеднички јазик со сите и брзо да се договорат. Ова им помага да одржуваат рамнотежа во нивната приватна и деловна средина.

Скорпија

Скорпиите се вистински детективи. Имаат добро око за детали и силна интуиција која им помага да откријат нелогичности и да најдат одговори. Тие веднаш можат да препознаат кога некој им крие информации, кажува полувистини или отворени лаги.

Стрелец

Нивниот оптимизам е толку силен што буквално зрачат со ентузијазам. Позитивноста на Стрелецот е заразна и има стимулирачки ефект врз другите, па затоа е пожелно секогаш да ги имате покрај себе, особено во моменти на очај или криза.

Јарец

Нивната супермоќ е амбицијата. Јарците се водени од желбата да успеат и ги прават одлучни, снаодливи, одговорни и истрајни. Работат неуморно за да успеат и се доказ дека се може да се постигне со труд, посветеност и пожртвуваност.

Водолија

Имаат инвентивен и креативен ум кој не се плаши да ги премине границите и да ги урне предрасудите. Водолиите никогаш не очајуваат. Кога ќе се најдат во тешка ситуација, секогаш можат да најдат излез и оригинално решение без да се препуштат на безнадежноста и стравот од промени.

Риба

Рибите имаат безгранична имагинација и можат да создадат нешто од ништо. Можам да ја визуелизирам секоја идеја во мојот ум и да ја претворам во реалност. Во напнати ситуации се повлекуваат во својот свет каде што се среќни и немаат проблеми, што им помага полесно да се справат со тешкотиите.