Фудбалерите на Шкупи, утре ќе го пречекаат Шамрок роверс, во реванш натпреварот од третата квалификациска рунда за пласман во главната фаза во Лига Европа. Првиот натпревар, одигран минатата недела заврши со победа на Шамрок роверс со 3:1.

Advertisements

За пласман во плејофот во Лига европа на Шкупи им е потребна победа од три гола разлика.

„Кога играме вакви натпревари сигурно треба да бидеме 100% фокусирани. Жал ми е како примивме голови на првиот натпревар, но сега ќе почнеме од почеток, играме против тежок противник, има самодоверба и мотивација кај играчите и мора дефинитивно да победиме. Ги повикувам навивачите, кои се наш дванаесетти играч да бидат со нас до крајот“, смета тренерот на шкупи, Гоце Седлоски.

Натпреварот на Националната арена „Тодор Проески“ ќе започне во 21 часот.

Прикажи повеќе