Авион со 72 патници се урна денеска во западен Непал, соопштија властите.

Несреќата се случила во областа Покар, а државната телевизија објави дека на местото на несреќата се пронајдени неколку тела на жртви.

Бројот на жртвите се уште не е прецизиран, пренесе Ројтерс.

Прикажи повеќе