Запрашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека Франција е непријателска земја.

Advertisements

„Франција не е пријателска земја за Русија поради санкциите и антируските потези“, рече Песков, пренесе ТАС С.

Тој нагласи дека Франција е всушност „непријателска земја“.

Прикажи повеќе