Од болница се пуштени 57 лица, кои беа повредени во вчерашниот терористички напад во Истанбул а лекувањето на 24 лица продолжува, јавува агенцијата Анадолија (AA).

Од болница се пуштени 57 лица, кои беа повредени во вчерашниот терористички напад во Истанбул а лекувањето на 24 лица продолжува, јавува агенцијата Анадолија (AA).

Advertisements

„Ослободени се 57 наши повредени кои беа згрижени во болницата поради експлозијата во улицата Истиклал. Од 24 пациенти, шестмина се на интензивна нега. Состојбата на двајца пациенти се уште е сериозна“, изјави гувернерот на Истанбул Али Јерликаја.

Прикажи повеќе